Alışveriş Sepetiniz

Uzman Psikolog Hizmetleri

Erken Çocukluk Programları: Zihinsel ve fiziksel gelişimin en hızlı olduğu, çocuğun ilerideki yaşamı için gerekli olan birçok yapı taşının oluştuğu 0-6 yaş arasını kapsayan bu dönemi periyodik olarak takip etmek-değerlendirmek-ihtiyaca yönelik müdahaleleri yapmak için uzman ekibimiz ile bekliyoruz.

 

Gelişim ve Zeka Testleri: Gelişim basamaklarını ve gereklilikleri gözden geçirmek, bulunduğu döneme ve akranlarına oranla güçlü- zayıf yönleri tespit etmek için gelişim bataryalarını ve ulusal norm-standardizasyon çalışmaları güncel yapılmış ölçekleri kullanıyoruz.

 

Aile Danışmanlığı: Etkili ebeveynlik, ev içi huzur ve güçlü iletişim becerilerini hedefleyerek her ailenin kendi ihtiyaçları ve dinamikleri doğrultusunda yapılan programlar eşliğinde uzman desteği ile ''aile olma'' kavramını güçlendiriyoruz.

 

Bireysel Terapi: Çocuk, genç, yetişkin her yaştan birey için; sorunlarla başa çıkma kapasitesini artırmak, duygusal zorlukların üstesinden gelmek, davranış ve tutum değişikliği sağlamak, öz farkındalığı artırarak ilişkileri düzenlemek ve psikolojik rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için uzman ekibimizle buradayız.

 

Etkileşimli Grup Çalışmaları: Kişiler arası ilişkilerde başarılı olmak, depresyon, kaygı, yas, bağımlılıklar ile baş etmek ve öz değer hissiyatını artırmak için uzman psikoterapist eşliğinde küçük gruplar (3-6 kişi) halinde çözümler sunuyoruz.

 

Çift Terapisi: Karşılıklı duygusal ilişki içerisinde olan çiftlerin iletişim sorunlarının çözülmesi, ilişkilerinin daha doyum verici hale getirilmesi ya da ayrılık-boşanma süreçlerinin doğru şekilde yönetilebilmesi için uzman desteği veriyoruz.

 

Oyun terapisi: Her çocuğun anlaşılma ve kabul edilme ihtiyacını temele alarak oyun ve oyuncaklar aracılığıyla çocukların kendilerini ve ihtiyaçlarını ifade etmelerini istiyoruz. Yaşadıkları travma, boşanma, ebeveyn kaybı, dışlanma vb. psikolojik deneyimlere ve duygularına ulaşmak ve bilişsel ve sosyal becerilerini ortaya koymak adına onların dilinden anlamak ve destek olmak için çalışıyoruz.

 

Üstün Zeka / Üstün Yetenek / Özel Yetenek Desteği: Akranlarına oranla hızlı gelişim gösterdiği konu uzmanlarınca belirlenmiş bireylere; ilgi alanları ve ihtiyaçları doğrultusunda zenginleştirme atölyeleri, yaratıcılık, zeka oyunları, düşünme becerileri, dikkat-koordinasyon güçlendirme çalışmaları, akademik derinleşme uygulamaları ve mentörlük desteği veriyoruz.

 

Akademik Destek: Dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, dürtü kontrol problemleri, öğrenme güçlüğü (disleksi,diskalkuli,disgrafi), iki kere farklı (twice exceptional) tanılarına sahip öğrenciler ile ya da pandemi esnası-sonrası oluşan öğrenme eksiklikleri ve deformasyonlarını bireyin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan özel BEP (bireyselleştirilmiş eğitim programları)  ile destekliyoruz.